הרמות סינוס

אם בעבר הפתרון לחוסר בשן אחת או יותר היה שיניים תותבות הידועות בחוסר הנוחות וחוסר היציבות שלהן, היום קיים פתרון מוצלח בהרבה והוא שתלים דנטליים. השתלים הדנטליים הם ברגים מטיטניום המוחדרים אל עצם הלסת ועל גביהם מוברג מבנה שן הדומה מאוד במראהו ובחוזקו לשן האמיתית, כך שחוסר השן הטבעית כמעט שאינו מורגש. כדי להחדיר את השתלים כך שיהיו יציבים נדרשת כמות מספיקה של עצם בלסת. כאשר כמות העצם אינה מספקת נדרשת השתלת עצם הנעשית בשיטות שונות. השיטה הנפוצה היא הרמת סינוס.

מהי הרמת סינוס?

המצב של ספיגת עצם מוגברת וחוסר בעצם קיים במיוחד באזור של השיניים האחוריות העליונות. אזור זה נמצא בדיוק מתחת לחלל הסינוס ולכן במצב של חוסר בעצם ישנה סכנה של חדירת השתל אל חלל הסינוס, מה שעלול ליצור זיהום ודלקת. לכן, הפתרון הוא הרמת סינוס ה"משחררת" עוד שטח פנוי להשתלת עצם נוספת. העצם המושתלת יכולה להיות עשויה מעצם טבעית ועצמית של המטופל, עצם סינתטית או עצם מן החי. לאחר הרמת סינוס יש להמתין מספר חודשים עד להחדרת השתלים כדי שתתאפשר צמיחה של עצם נוספת באופן טבעי..

 

איך נעשית הרמת סינוס?

ישנן שתי שיטות עיקריות להרמת סינוס: הרמת סינוס פתוחה והרמת סינוס סגורה:
הרמת סינוס פתוחה: כאשר כמות העצם מעטה וישנו שטח של פחות מ- 5 מ"מ הרמת הסינוס נעשית כשהכניסה היא מהצד ולא דרך חלל הפה. תחליף העצם מוחדר אל תוך חלל הסינוס דרך פתח צר, מעין חלון, וכך העצם גדלה על רצפת הסינוס.
הרמת סינוס סגורה: הרמת סינוס סגורה נעשית דרך חלל הפה. הכנסת תחליף העצם נעשית דרך פתח צר בלסת העליונה שהוא גם הפתח דרכו יוברג השתל. כאשר כמות העצם גדולה יחסית ניתן לעיתים להחדיר את השתל כבר עם הכנסת תחליף העצם. הכל לשיקול דעתו של הרופא במידה והתנאים, בעיקר כמות העצם שישנה, מאפשרים זאת.

הרמת סינוס- תהליך מורכב הדורש מומחיות

הרמת סינוס, כמו כל הקשור להשתלת שיניים, היא תהליך מורכב הדורש מומחיות רבה בתחום, מיומנות וניסיון. חשוב לבחור רופא שמתמחה בהשתלת שיניים על כל הקשור לכך, כולל ניתוחי השתלת עצם והרמת סינוס. בדקו מהו הניסיון של הרופא בתחום ספציפי זה והאם זהו תחום ההתמחות המרכזי שלו. אנחנו בחיוך מושלם בע"מ מתמחים בכל הקשור לשתלים דנטליים, כולל הרמת סינוס שהוא פעמים רבות חלק בלתי נפרד מהתהליך. אנו מבצעים את העבודה במיומנות רבה, מתאימים לכל מטופל את שיטת הטיפול המתאימה לנתונים ולכמות העצם שלו והחשוב ביותר: מעניקים לכם טיפול יסודי מאהבה.

דחיתם את טיפול השיניים וזקוקים לטיפול שורש?

אצלנו בחיוך מושלם בע"מ תעברו טיפול שורש באופן יעיל ומדויק, יותאם כתר שישמור על השן ונסייע לכם בעזרת
טיפולים משמרים נוספים כמו ניקוי אבנית ובדיקות שגרתיות לא להגיע שוב למצב בו תאלצו לעבור טיפול שורש.

דילוג לתוכן