השתלות שיניים (שתלי זיגומה)

השתלות שיניים הפכו לפתרון נפוץ ומבוקש מאוד המחליף את השימוש בשיניים תותבות נשלפות. אין ספק כי לשיניים המושתלות באופן קבוע ובאופן יציב יש יתרון רב על פני שיניים תותבות נשלפות הן מבחינה פונקציונלית והן מבחינה אסתטית. אנו עובדים בשיטות דיגיטליות מהחדישות ביותר שמאפשרות 100% דיוק ולרוב השתלת שיניים ושיקום ביום אחד.
השתלה ביום אחד או אפילו בשלבים, עם שתלים המקובעים אל עצם הלסת לא מתאימה לכולם. עצם הלסת צריכה להיות במידות מסוימות על מנת שיהיה ניתן להשתיל לתוכה את השתלים. עבור אלה שאצלם השתלה אל עצם הלסת אינה אפשרית פותחה שיטה חדשה עוד יותר- השתלת שתלי זיגומה מעצם הלחי.

למי מיועדת השתלה זיגומטית?

השתלת שתלים לתוך עצם הלסת אפשרית כשמידות עצם הלסת הן אורך של 6 מ"מ לפחות ורוחב של 4 מ"מ לפחות. נסיגה וספיגה מואצת של עצם הלסת עלולה לגרום לכך שכשמעוניינים בהשתלת שיניים מידות העצם לא יספיקו. הפתרון הרגיל הוא השתלת עצם בשיטות שונות כמו הרמת סינוס, אך תהליך זה מעכב את השתלת השיניים באופן משמעותי.- יש להמתין חצי שנה בין הרמת סינוס להשתלה. ההשתלה הזיגומטית מעצם הלחי שהיא עצם גדולה יותר עוקפת את הבעיה ומאפשרת גם השתלה ביום אחד. אצלנו בחיוך מושלם בע"מ אנו מבצעים השתלות שיניים בשיטות השונות, כולל השתלה זיגומטית

 

מהם שתלי זיגומה?

שתלי זיגומה הם שתלים ארוכים יותר מהשתלים הרגילים, כולל מהשתלים בהם משתמשים בשיטת אול און פור בה השתלים ארוכים יותר ומושתלים בהטיה מעצם הלסת. בגלל המרחק הרב יחסית בין עצם הלחי לחלל הפה השתלים ארוכים משמעותית והשתלתם מורכבת יותר. כך השיניים מקבלות את הקיבוע הנדרש באותו יום והמטופל יוצא עם כל השתלים לאחר יום טיפולים אחד. זמן הטיפול אינו ארוך, בודאי ביחס לחלופה שכוללת גם טיפול השתלת עצם והמתנה. הטיפול אורך בין שלוש לשש שעות.
האם השתלת זיגומה מתאימה לכולם?
השתלה זיגומטית מתאימה לכל מי שעצם הלסת שלו מצומצמת מכדי שיהיה אפשר לשתול בה שתלים, מלבד מטופלים שעברו כימותרפיה או הקרנות באזור הפנים בשנתיים האחרונות וגם יש לבצע בדיקות מתאימות לחולי סוכרת לוודא שהם מסוגלים לעמוד בטיפול.

השתלה זיגומטית- רק אצל מומחים בתחום

כיוון שהשתלה זיגומטית היא השתלה ייחודית שאינה הסטנדרט, לא רבים הרופאים המתמחים בה. ההשתלה מעצם הלחי דורשת מיומנות וניסיון וניסיון בהשתלות הרגילות מעצם הלסת אינן מספיקות. לכן, בדקו היטב מהו ניסיונו של הרופא אליו אתם פונים. אנחנו בחיוך מושלם בעלי ניסיון ומיומנות בהשתלות זיגומטיות. הליווי הצמוד של טכנאי שיניים בכל רגע, המיומנות הרבה של הרופא והמוטו שלנו- טיפול יסודי מאהבה, מביאים לכך שהמטופלים נמצאים בידיים בטוחות.

 

הערה חשובה:

רק למומחה פה ולסת ניתנת הרשות ממשרד הבריאות להשתיל שתלים זיגומטים.

דילוג לתוכן